يكشنبه, 14 آذر 1395

اهداف سازمان

ماموریت و اهداف سازمان

ماموریت یک سازمان کلی ترین و فراگیر ترین هدفی است که آن سازمان به خاطر آن بوجود آمده است. جایگاه سازمان و حدود و ثغور فعالیت های سازمان با توجه به این مامورت سازماندهی می شود.

اهداف یک سازمان، جهت حرکت فعالیت های آن سازمان را در راه رسیدن به ماموریت سازمان مشخص می کند.goal معنی این عبارت این است که اولاً اهداف سازمان در چهارچوب تعیین شده توسط ماموریت سازمان قرار دارند ثانیاً فعالیتی را در سازمان نمی توان پیدا کرد که در راستای برآورد اهداف تعریف شده نباشد. همچنین می توان گفت که در صورت تغییر در اهداف، فعالیت سازمان نیز دچار تغییر خواهد شد.

در یک تقسیم بندی اهداف سازمان به سه گروه اهداف بلند مدت، اهداف میان مدت و اهداف کوتاه مدت تقسیم می شوند. در شکل دیگر اهداف به دو گروه اهداف کیفی و اهداف کمی تقسیم می شود.

 

برای تغییر این مقاله و جایگزین کردن آن با متن مورد نظرتان ، بااطلاعات حساب کاربری خود وارد backend سایت شوید و از منوی بالا سمت چپ گزینه "مطالب" را انتخاب نمایید. بعد از انتخاب این گزینه می توانید در بالای صفحه سمت چپ زیر منوی مشکی رنگ چهار باکس باز شونده را مشاهده کنید  یکی برای انتخاب بخش مربوطه، یکی برای انتخاب مجموعه مربوطه، یکی برای انتخاب نویسنده و دیگری برای انتخاب وضعیت مقاله است. شما از قسمت مربوط به انتخاب مجموعه "هدف ما" را انتخاب کنید و بعد از انتخاب، تمام مقالات موجود در این مجموعه در پایین برای شما لیست خواهد شد که شما در این قسمت نیاز است که مقاله  ای با عنوان اهداف سازمان را انتخاب کنید و متن مورد نظرتان را به جای متن فعلی قرار دهید و ذخیره نمایید.

کاربران حاضر در سایت

ما 1 مهمان آنلاین داریم

ورود به سایت